Rukometaši kao drugi ili treći idu u plej of: Hajduk Veljko - Vranje 34:36

Rukometaši Vranja 1957 savladali su kao gosti ekipu Hajduk Veljka u Negotinu sa 34:36 (16:20), u utakmici pretposlednjeg 21. kola regularnog dela prvenstva Super B lige Istok Zapad.

U prvom poluvremenu igralo se ravnopravno do 20. minuta i rezultata 10:10, kada su se Vranjanci rezultatski odlepili i do poluvremena napravili prednost od 4 gola.

U drugom poluvremenu igralo se uglavnom ravnopravno, a domaćini su bili čak i nešto bolji do 52. minuta, kada su i poveli sa 32:31.

No, onda su se vranjski rukometaši prenuli, uspeli da dobiju utakmicu i osvoje nove bodove.

Marko Ivančević postigao je 10 golova za Vranjance.

Efikasnošću se još istakao Veljko Anisijević sa 8, kao i Stefan Pavlović sa 7.

Đorđe Čolović i Đuro Mujić dali su po 4 gola.

Kod domaćih su se istakla dva igrača sa po 11 postignutih golova - Stefan Jovanović i Miloš Matović.

Goč Merkur iz Vranjačke Banje kolo pre početka plej of-a ima 41 bod, jedanaest više od Metalca i Vranja koji se nalaze na deobi drugog mesta (Metalac ima neznatno bolju gol razliku od Vranjanaca) sa po 30 bodova.

U poslednjem 22. kolu Vranje će dočekati devetoplasiranu Kuršumliju, dok će kraljevački Metalac ugostiti šestoplasiranu Belu Palanku.