Rukomataši ne posustaju: Vranje 1957 - Bela Palanka 42:35

Rukometaši Vranja 1957, lako kao i što se očekivalo, savladali su u subotu kao domaćini Belu Palanku sa 42:35 (21:16), u utakmici 8. kola Super B lige Istok Zapad koja je odigrana u Sportskoj hali u Vranju.

Gosti su krenuli agilnije i imali po gol prednosti do 4:5, da bi rezultat potom do 12:12 bio u egalu.

Vranjanci su se odvojili tek u poslednjih desetak minuta prvog poluvremena i otišli na odmor sa pet golova prednosti.

Krenuli su domaći silovito u drugom poluvremenu i konstantno povećavali prednost, a najveća razlika bila je devet golova u 45. minutu (31:22) i u poslednjem 60. minutu (42:33)

Vranjance su do pobede predvodili Davor Tasković sa postignutih 10 golova, dok je Veljko Anisijević upisao gol manje.

Efikasan kod domaćina bio je je još i Stefan Jovanović sa 7, dok su po 4 gola dali Dalibor Đorđijević, Nemanja Milutinović i Stefan Pavlović.

Kod gostiju su se izdvojili Nikola Đorđević sa čak 11 golova, dok je Miloš Dimitrijević postigao 7.

Rukometaši Vranja su prvi na tabeli sa maksimalnim učinkom - 16 bodova iz osam prvenstvenih kola.

Dva boda manje ima prokupački Topličanin (ali i utakmicu manje - igraju je u nedelju 14. novembra protiv šestoplasirane Kuršumlije u gostima).

Vranjanci će u narednom kolu gostovati pretposlednjoj Jagodini koja ima samo tri boda, a potom u 10. kolu u Sportskoj hali u Vranju u derbiju prvog dela sezone dočekati Topličanina, najozbiljnijeg konkurenta za titulu i ulazak u Super A ligu, najelitniji rang takmičenja u Srbiji.