Remi Vranjanaca u derbiju Zone Jug: Jedinstvo (B) - Dinamo Jug 0:0

Dinamo Jug iz Vranja ostao je neporažen u derbiju 9. kola Zone Jug, na teškom gostovanju u Bošnjacu kod Lebana, odigravši 0:0 sa domaćim Jedistvom.

Duel drugoplasiranog i trećeplasiranog do ovog kola proteka je u ravnopravnoj igri.

Vranjanci su bili odlični u bloku i razgradnji igre, ne dozvoljavajući domaćem timu da stvara prilike za gol.

Domaćin je u prvom delu imao inicijativu, ali je Dinamo Jug bio taj koji je propustio dve izgledne šanse u 27. i 41. minutu, ali Savić bio neefikasan.

Tim iz Bošnjaca je u nastavku krenuo iz sve snage, ne uspevajući, međutim, da probije bedem Vranjanaca.

Jedinu pravu šansu domaćin je imao preko Marjanovića, ali je izbliza uputio veoma loš udarac, kojeg je golman Dinamo Jug-a Stevanović lako ukrotio.

Vranjskim tim je i u nastavku imao nekoliko izglednih prilika iz kontri, ali nisu uspeli da izgledne situacije krunišu golom.

Trener Dinamo Jug-a Goran Đorđević rekao je posle utakmice za Vranje News da je u Bošnjacu odigrana "tvrda, prava prvenstvena utakmica".

"Na momente čak i pregruba.

U tri, četiri navrata potezi domaći igrača prevazilazili su granice fer-pleja.

U drugom poluvremenu je i sudija promenio kriterijum, počeo obilato da im pomaže.

Terenska inicijativa bila je na strani Jedinstva, sa samo jednom izglednom šansom na celoj utakmici.

Imali su i jedan opasan šut, koji je naš golman zaustavio, ali je ta izgledna situacija za njih usledila nakon očiglednog faula nad našim igračem.

Mi smo imali tri odlične šanse i kod četvrte je domaći igrač izbacio loptu iz praznog gola", rekao je Đorđević za naš portal.

U preostale četiri utakmice odigrane u subotu, trijumfovali su gosti.

Tako su bez bodova ostali i vranjski Nebeski anđeli, koji su kao domaćini izgubili od Puste reke iz Bojnika - bilo je 0:2 (0:0).

Dosta je neefikasnosti viđeno tokom ovog meča, posebno u prvom delu igre koji se završio bez golova.

Gosti su bili odlučniji u nastavku i više želeli pobedu.

Tim iz Bojnika u vođstvo je doveo Nemanja Petrović u 59. minutu, a u samom finišu (86. minut) Milan Stojković iskoristio je traljavu reakciju odbrane Nebeskih anđela i savladao domaćeg golmana Mirdžića za konačnih 0:2.

Komentarišući igru i krajnji rezultat, trener Nebeskih anđela Branimir Stošić navodi u izjavi za Vranje News da je njegov tim pružio neobjašnjivo slabu, bezidejnu i bezvoljnu igru.

"Kada se na to dodaju po ko zna koji put neiskorišćene izgledne prilike za gol, poraz je neminovan.

Posle ovoga, izvesno je da će doći do promena u igri i postavi igrača", kaže Stošić za naš portal.

Preostala dva tima iz Pčinjskog okruga u nedelju će odigrati međusobni derbi.

U Vranjskoj Banji (nedelja, 15.30h) ove jeseni vrlo dobri Mineralac dočekaće Moravu iz Vladičinog Hana.

Mineralac u ovaj meč ulazi kao šesti na tabeli, sa samo dva boda zaostatka za prvoplasiranim timovima, dok je Morava jedanaesta sa 13 bodova.

Banjčani su u prošlom kolu sa 0:2 trijumfovli protiv Topličanina u Prokuplju, dok je Morava u Hanu remizirala sa Jablanicom iz Medveđe (0:0).