Remi Surduličana u Antaliji: Radnik - Botev 1:1

FK Radnik, superligaš iz Surdulice odigrao je nerešeno 1:1 sa bugarskim Botevom u drugoj pripremnoj utakmci za nastavak šampionata.

Surduličani su poveli golom Zlatanovića, a konačan rezultat postavio je Stanislav Šopov u 77. minutu.

Botev je bolje otvorio meč, u prvih petnaest minuta imali su Bugari dve stopostotne prilike, a odlično je reagovao Nikola Vasiljević.

Imali su izabranici Milana Milanovića kontrolu poseda i nekoliko izglednih prilika u nastavku, a do vođstva dolaze u 22. minutu golom Igora Zlatanovića koji je uspeo da se izbori za prostor i pošalje loptu iza leđa Čvorovića.

Do kraja poluvremena Radnik nije dozvoljavao Botevu da uspostavi kontrolu i na poluvreme Radnik zasluženo odlazi sa prednošću od 1:0.

Nakon prvog kontakta sa loptom Šopov je u 77. minutu doneo izjednačenje.

Filipov je vukao po levoj strani i centarštom pronašao Šopova u srcu šesnaesterca, a šesnaestogodišnji vezista poravnao je na 1:1.

Naredni kontrolni meč ekipa Radnika odigraće u sredu od 16 protiv člana ruske Premijer lige, FK Yenisey iz Krasnojarska.

Strelci: Igor Zlatanović 22. za Radnik i Stanislav Šopov u 77minutu za Botev.

Radnik: Vasiljević, Milovanović, Pajović, Stevanović, Kjeremeh, Ristović, Đorđević, Pejčić, Kojić, Danoski, Zlatanović.

Botev: Čvorović, Pereira, Pirgov, Dimitrov, Nedelev, Karačanakov, Šopov, Baltanov, Terziev, Filipov, Vutov.