Reagujući na mogućnost ukidanja elitnog IT odeljenja u Gimnaziji "Bora Stanković" u Vranju, odbornica i potpredsednica GrO Srbija centra Dragana Đorđević napisala je na zvaničnom nalogu na Fejsbuku da je ozbiljno zabrinuta zbog ovih zbivanja.
"Kao neko ko se godinama bavi obrazovanjem, a posebno kao bivša učenica Gimnazije Bora Stanković, izražavam ozbiljnu zabrinutost povodom informacija o navodnom ukidanju IT smera u ovoj obrazovnoj ustanovi.
Nedopustivo je da se budućnost učenika koji su svojim trudom i uspehom izborili mesto na ovom smeru dovodi u pitanje zbog nesuglasica unutar ustanove ili institucionalnih nejasnoća.
Mladi ne smeju biti taoci bilo kakvih sukoba ili administrativnih odluka.
Uprava škole i Ministarstvo prosvete imaju obavezu da roditeljima i učenicima pod hitno i jasno saopšte sve činjenice ovog nemilog događaja i obezbede stabilne uslove za nastavak nastavnog procesa, u skladu sa dosadašnjim planom.
Zahtevam hitnu reakciju nadležnih, punu transparentnost i rešenje koje u prvi plan stavlja interese učenika i njihovu budućnost", navela je Đorđević.
Nemanja Nuhijević iz odbora Stranke slobode i pravde (SSP) u Vranju naveo je da kao bivši učenik gimnazije "s pažnjom prati vesti oko neizvesnosti u vezi sa opstankom IT smera".
"U institucijama od velikog značaja za naš grad ne bi smelo da dolazi do unutrašnjih podela koje mogu ugroziti obrazovni proces.
Donošenjem odluka koje unose nesigurnost među đake koji su položili prijemni ispit, šalje se loša poruka mladim ljudima koji tek stupaju u srednju školu.
Zato je neophodno da rukovodstvo škole i Ministarstvo prosvete pristupe ovom problemu uz maksimalnu odgovornost i transparentnost.
Cilj mora biti pronalaženje rešenja koje je u najboljem interesu učenika i budućnosti obrazovanja u Vranju", naveo je Nuhijević.
