Povratak futsalera na pobednički kolosek: KMF Vranje - Zemun 8:1

Posle poraza u prošlom kolu od Ivanjice u gostima, KMF Vranje se u subotu uveče pobedom od 8:1 (5:1) nad ekipom Zemun Samo pravo vratio na pobednički kolosek i na drugu poziciju na tabeli iza prošlogodišnjeg šampiona FON-a.

Pobeda nad pretposlednjom ekipom lige iz Zemuna ni u jednom momentu nije se dovodila u pitanje.

Domaćini su, nošeni podrškom navijača, krenuli silno od starta i tokom celog toka utakmice pritiskali gol gostiju.

Zemunci su odolevali do 9. minuta kada je domaće u vođstvo doveo Ristić.

Tu kao da se raspala igra gostiju, jer su usledila još dva brza gola.

Najpre je posle odlične pas igre pogodio Ivanović u 13, a odmah potom i Milosavljević u 14. minutu.

Gosti su se malo prenuli i uspeli da smanje prednost preko Ilkića u 18, ali je već u narednom 19. minutu Žike Stojanović povisio na 4:1, a odmah potom Dodić na 5:1, što je bio i rezultat poluvremena.

U nastavu utakmice postojao je samo jedan tim, a još tri gola za KMF Vranje postigli su Jovanović u 26. i 28, te Milosavljević svojim drugim golom u 30. minutu susreta.

Iz redova Vranjanaca utakmicu su okarakterisali kao "dobru, sa puno trčanja" i ocenili da im je visoka prednost pružila priliku "da mlađi igrači dobiju veću minutažu koja je iskorišćena na pravi način".

"Gostima se zahvaljujemo na fer i korektnoj igri i želimo im mnogo sreće u daljem toku prvenstva.

Vranjanci nemaju mnogo vremena za slavlje.

U utorak ih očekuje gostovanje u Kupu u Blacu, gde će sa vrlo dobrom ekipom Jastrepca igrati meč osmine finala ovog takmičenja.

Podsećanja radi, Jastrebac je prošle sezone izbacio Vranjance iz Kupa posle izvođenja penala.

Kada je reč o prvenstvu, KMF Vranje će narednog vikenda odigrati derbi utakmicu kola, a verovatno i dosadašnjeg toka prvenstva protiv aktuelnog šampiona države FON-a u Beogradu.