Poraz Vranjanaca u nastavku Prve futsal lige: Ivanjica - KMF Vranje 2:1

Fudbaleri KMF Vranje poraženi su u Ivanjici od istoimenog domaćina sa 2:1, u nastavku takmičenja Prve futsal lige i prvom zvaničnom meču posle zimske pauze.

Bio je to neočekivan poraz Vranjanaca od ekipe koje se nalazi u donjem delu tabele i boriće se do kraja lige za opstanak.

Vranjanci su dobro počeli, poveli u 20. minutu preko Nikolića.

Međutim, u drugom poluvremenu domaćin je zaigrao odlučnije i konkretnije i sa dva gola, najpre Radonjića u 28. a potom i Rakića u 30. minutu osvojio ceo plen.

Iz vranjskog kluba poručuju da je, nažalost, i ovako nešto "moralo da se desi".

"Oslabljeni neigranjem jednog od bitnijih igrača, otišli smo na megdan i više nego motivisanom domaćinu.

Utakmica gde je sve "prštalo", kao borba za titulu.

Poveli smo i sve je bilo na našoj strani, imali još nekoliko šansi da uvedemo meč u sigurniju završnicu, ali ih nažalost nismo iskoristili.

Kada stvari krenu nizbrdo usledi primljen autogol i još nekoliko okolnosti koje nam nisu išle na ruku i logično ishod je morao biti ovakav.

Borili smo se, imali inicijativu, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Domaćinu čestitamo, zahvaljujemo se na fer i korektnoj borbi i želimo sreću u daljoj borbi za opstanak.

Mi idemo dalje sledećeg vikenda - puna hala i nova tri boda", poručuju iz KMF Vranje posle ovog poraza.

Posle 10. kola Vranjanci su treći na tabeli Prve futsal lige.

Imaju 22 boda i nešto slabiji gol koičnik od Loznice na drugom mestu (sa istim brojem bodova), dok dvema ekipama prošlogodišnji šampion FON beži tri boda.

U narednom kolu KMF-u će u goste doći ekipa Zemun Samo pravo koja na pretposlednjoj poziciji na tabeli ima samo 3 boda.

Žreb za Kup u ponedeljak, finale u Vranju

U ponedeljak 14. februara u prostorijama FSS-a održaće se žreb za osminu finala Kupa Srbije kada će Vranjanci saznati ime svog protivnika u ovoj fazi takmičenja. Ambicije kluba u Kupu su ove sezone velike. Želja da se domognu finala i borbe za jedan od ovogodišnjih futsal trofeja tim pre je veća što će se finale odigrati u Sportskoj hali u Vranju.