Pčinjska okružna liga: Svi vranjski klubovi pobedili

Tri tima iz Vranja ostvaili su pobede u pretposlednjem, 25. kolu Pčinjske okružne lige u fudbalu.

Dinamo Jug, koji će uz banjski Mineralac od naredne sezone igrati u višem rangu, pobedio je kao domaćin Južnu prugu iz Stubla sa 3:2.

Pobedu je ostvario i Radnički 2021, koji je za gol bio bolji na gostovanju FK Pavlovcu - 2:3.

Vranjski Torpedo 1973, koji je uz Mineralca i Dinamo Jug prikazao najkonstantniju formu ove sezone i s pravom se od naredne može nadati borbi za Zonu Jug, došao je do tri nova boda na Gradskom stadionu u Vranju vrlo dobru ekipu Vihora iz Žbevca sa 2:1 (0:0).

Torpedo je u ovom meču uglavnom napadao, a gost se branio, čekajući svoju šansu iz kontranapada.

U prvom poluvremenu Vranjanci su propustili nekoliko šansi, pogodili okvir gola, ali su mreže mirovale.

Početak drugog poluvremena doneo je gol Torpedu, a strelac je bio Strahinja Stevanović, posle lepo uhvaćenog voleja.

Nastavio je vranjski tim u istom ritmu, želeći da reši pitanje pobednika.

Međutim, posle jedne kontre gostiju, lopta je jednog od Torpedovih fudblera pogodila u ruku i sudija je opravdano pokazao na belu tačku.

Igrač gostiju Stošić bio je precizan za 1:1.

Posle nekoliko šansi u nastavku, u 90. minutu Torpedo je ipak stigao do toliko željenog gola i tri boda.

Savić je pobegao svojim čuvarima, centrirao na drugu stativu, a Bogdanović glavom loptu prosledio iza leđa golmana gostiju za konačnih 2:1.

Predrag Ristić, kapiten i trener Torpeda bio je zadovoljan posle utakmice.

"Protiv dobrog protivnika odigrali smo, možda ne kvalitetnu, ali veoma borbenu utakmicu i na kraju zasluženo pobedili.

Čestitam na prikazanoj igri i jednoj i drugoj ekipi", kazao je Ristić za Vranje News.

U ostalim utakmicama ovog kola Mladost je u Bosilegradu bila bolja od Levosoja sa 3:1, u bujanovačkom derbiju BSK je deklasirao OFK As sa 5:0, dok utakmica Mineralac - Mladost Suvojnica nije odigrana zbog nedolaska gostiju.