Pčinjska liga: Poraz Torpeda, pobede Dinamo Jug-a i Mineralca

Torpedo 1973 iz Vranja neočekivano je izgubio sa 2:3 (2:1) kao domaćin od bujanovačkog BSK--a, u utakmici 22. prvenstvenog kola Pčinjske okružne lige.

Bujanovčani su poveli, ali su Vranjanci uspeli da sa dva gola preokrenu rezultat i na pauzu između poluvremena odu sa golom prednosti

Strelci za vranjski tim bili su Miloš Tasić i Nikola Savić.

Trener i kapiten Torpeda Predrag Ristić rekao je za Vranje News da mnogo toga nije funkcionisalo u igri njegovog tima od starta utakmice.

"Kada smo početkom drugog poluvremena propustili svoje šanse, gost je posle jedne od mnogobrojnih grešaka došao do izjednačenja i u narednih dvadesetak minuta kontrolisao utakmicu u potpunosti.

Tada su postigli i treći gol", navodi Ristić.

On dodaje da njegovi fudbaleri nisu ispoštovali ništa od onoga što je dogovoreno u svlačionici.

"Ovo nije prvi put da se tako nešto dešava, potrebna nam je za ozbiljna analiza.

Previše tehničkih grešaka, nediscipline u igri, taktički loše postavljanje, loše odluke.

Mi odbranu nismo ni igrali, prosto nismo postojali, a iskusni i dobri igrači protivnika su to znali da kazne.

U napadu smo nešto pokušavali, ali ne na način kako smo trenirali i dogovarali se", navodi Ristić.

U ostalim utakmicama 22. kola Pčinjske okružne lige, lider Mineralac savladao je kao gost Vihora u Žbevcu sa 2:5.

Drugoplasirani Dinamo Jug je kao domaćin u Vranju pobedio ekipu Pavlovca sa 4:0.

Vranjski Radnički 2021 odigrao je nerešeno 4:4 (1:2) sa gostujućom Mladosti iz Bosilegrada.

Za Vranjance su pogađali Sale Azirović (dva gola), Milan Ristić i kapiten Aleksandar Mladenović.

Trener i fudbaler Radničkog Dejan Osmanović kaže za Vranje News da je odigran sjajan meč na Gradskom stadionu.

Gosti su poveli sa 0:2, a Radnički do kraja poluvremena uspeo da smanji iz penala.

U drugom delu igre Mladost odlazi na dva razlike.

Tada je u igru ušao Osmanović i krenula je goleada Radničkog.

"Za petnaest minuta dali smo tri gola", kaže Osmanović koji je asistirao kod dva pogotka.

Radnički je nastavio da napada.

"Imali smo dve velike šanse i nije dosuđen očigledan penal za nas.

Kako obično biva, gosti su potom kaznili naše promašaje i postavili konačan rezultat.

Publika je uživala u odličnom meču, navodi Osmanović.

Utakmice Južna pruga - Čelik i Mladost (S) - Levosoje nisu odigrane.

Mineralac je i dalje lider Pčinjske okružne lige, a drugoplasirani tim je vranjski Dinamo Jug.