Pčinjska liga: Dva poraza, po jedna pobeda i remi vranjskih timova

Fudbalski timovi iz Vranja ostvarili su jednu pobedu, jedan nerešen rezultat i dva poraza u utakmicama vanrednog, 3. kola Pčinjske okružne lige koja su odigrane u sredu i četvrtak.

Pobedio je jedino nedavno formirani Dinamo Jug, i to Mladost na gostovanju u Suvojnici - bilo je 2:5.

Torpedo 1973, koji je svoju utakmicu odigrao u četvrtak na gostovanju u Belom Polju protiv Čelika, došao je do boda (2:2), iako su Vranjanci na poluvremenu vodili sa 0:1.

Golove za Torpedo dali su Strahinja Kostić i Stefan Jovanović.

Poraze su u ovom kolu doživeli vranjski Radnički 2021 i to na svom terenu od gostujćeg Vihora iz Žbevca (0:4) i FK Dinamo Vranje, kojeg je demolirao banjski Mineralac (0:6).

Trener Radničkog Dejan Osmanović kazao je za Vranje News da je njegov tim doživeo "težak poraz od lidera prvenstva".

"Naš tim je odigrao drugi meč u tri dana, igrači su bili preumorni, a i falilo nam je nekoliko prvotimaca zbog povreda.

To ne umanjuje pobedu gostiju, koji su bili mnogo bolji, i rutinski slavili.

Ceo naš tim je podbacio, ali posebno su bili uočljivi kiksevi u odbrani kod svakog gola.

Poraz iz koga treba izvući pouke i zaboraviti ga, jer već za tri dana sledi nam nova utakmica, u kojoj treba se vratiti na stari kolosek i ponoviti igre iz prva dva kola", kazao je Osmanović za naš portal.

Ristić (Torpedo): Izmakla nam pobeda

Trener i kapiten Torpeda Predrag Ristić kaže za Vranje News da je njegov tim prvo poluvreme odigrao baš onako kako je i pripremljena taktika za ovu utakmicu.

"Izašli smo protivniku visoko na njegovu polovinu, tu lako osvajali loptu i strpljivom igrom lomili njihov otpor. Kao nagrada za takvu igru došao je pogodak Kostića i otišli smo na odmor sa golom prednosti. U drugom poluvremenu što našim, što sudijskim odlukama protivnik je za deset minuta preokrenuo rezultat u svoju korist. Do kraja utakmice Jovanović je postigao gol za konačnih 2:2. Ostaje gorak ukus u ustima, jer su domaći fudbaleri od postizanja drugog gola više vremena proveli na travi, nego što su igrali fudbal. Posle našeg drugog gola, bio je prekid od sedam minuta. Uz sve to sudija je utakmicu završio 5 minuta pre kraja, a morala je biti nadoknada od desetak minuta u momentima kada je domaćin imao igrača manje. Pored svega sami smo krivci što kući nismo doneli tri boda. Zbog povreda Nikola Spasić i Nikola Tasić proveli su na terenu tek po pet minuta", navodi Ristić za naš portal.

FK Pavlovac je izgubio na gostovanju Mladosti u Bosilegradu sa 3:0.

Golove za domaći tim dali su Nikola Zdravković, Darko Davidović i Darko Trajkov.

U Bujanovcu je domaći OFK As odigrao nerešeno 3:3 sa gostujućom FSU Južnom prugom iz Stubla.

Utakmica Levosoje - BSK završena je službenim rezultatom 0:3 (Levosoje najverovatnije istupa iz lige).

Maksimalan učinak i devet osvojenih bodova u prva tri kola imaju dve ekipe na deobi prvog mesta - Vihor i Mineralac (Banjčani imaju nešto slabiju gol razliku).

Od trećeg do petog mesta da po 6 bodova su Dinamo Jug, Torpedo 1973 i BSK.

Levosoje, Južna pruga i OFK As su na začelju bez bodova.

Već za vikend na programu će biti utakmice 4. kola.

Dinamo Jug će u Vranju dočekati Čelika, a Torpedo će biti domaćin Levosoju.

Dva tima iz Vranja će gostovati - Dinamo Vranje Pavlovcu, a Radnički 2021 OFK As-u u Bujanovcu.

Još će se sastati: FSU Južna pruga - Mineralac, BSK - Mladost (B) i Vihor - Mladost (S).