Pčinja preko Trnovca do polufinala Kupa Pčinjskog okruga

Vranje - Fudbaleri FK Pčinja, koji ovog proleća pružaju odlične partije u Srpskoj ligi Istok, obezbedili su plasman u polufinale Kupa Pčinjskog okruga pobedom na penale (4:2) protiv zonaša Trnovca, u utakmici četvrtfinala koja je odigrana na stadionu u Trgovištu.

Posle regularnog toka rezultat je bio 2:2.

Strelci za Pčinju bili su Stefan Manasijev i Nikola Mitić.

Iz FK Pčinja su konstatovali da je odigrana "tvrda i teška utakmica, sa velikim brojem faulova i prekida".

"Naš tim zaigrao je u kombinovanom sastavu i poveo vrlo brzo već u 3. minutu utakmice preko levog krila Stefana Manasijeva, koji je postigao prvi gol u dresu našeg tima i imao još par dobrih šansi.

Drugi pogodak postigao je Nikola Mitić na početku drugog poluvremena sa bele tačke", navode iz FK Pčinja.

Trnovac je u poslednjim trenucima golom obezbedio penale.

Međutim, drugi golman Pčinje Vladan Vidosavljević pokazao je da mu godine nisu prepreka za dobre odbrane.

Zaustavio je dva udarca sa bele tačke za pobedu i slavlje Pčinjana.

Za prvi tim Pčinje prvi nastup upisao je najmlađi fudbaler u timu Novak Spasić.

"Vraćamo se glavnom cilju i srpskoligaškim obavezama", poručuju iz FK Pčinja pred subotnje gostovanje Jedinstvu u Paraćinu.

Trnovac, trenutno deveti na tabeli Zone Jug, u nedelju će u okviru 24. kola, dočekati Jedinstvo iz Gornjeg Stopanja.