Nova pobeda Surduličana: Radnik - Proleter 2:0

Vranje - Fudbaleri surduličkog Radnika savladali su na Gradskom stadionu u Surdulici novosadskog Proletera sa 2:0 (0:0), u utakmici 17. kola Super lige Srbije.

Radnik je bio nešto nadmoćniji u prvom poluvremenu, ali nije uspeo da valorizuje prilike za gol.

U nastavku Surduličani su bili konkretniji i preko Bogdanovskog u 54. minutu došli u vođstvo.

Konačan rezultat susreta postavio je ukrajinski internacionalac Evgen Pavlov u 60. minutu.

Radniku je put ka pobedi bio olakšan nakon 58. minuta od kada su gosti iz Novog Sada ostali sa igračem manje na terenu.

Naime, glavni sudija Živković isključio je iz igre kapitena gostiju Babića zbog drugog žutog kartona.

Radnik je trenutno deveti na tabeli sa 24 osvojena boda.

Sledećeg vikenda na programu će biti 18, pretposlednje kolo jesenjeg dela prvenstva u kome će Radnik "na noge" TSC-u iz Bačke Toplole.

Bačkopalančani su trenutno jedanaesti na tabeli sa 21 bodom.