Lučanci odneli tri boda iz Surdulice: Radnik - Mladost 0:1 VIDEO

Vranje/Surdulica - Surdulički Radnik izgubio je u 16. kolu Super lige na svom trenu od Mladosti iz Lučana rezultatom 0:1 (0:1).

Pobedonosni gol za Lučance postigao je Miloš Šatara u 39. minutu kada je bio najviši u šesnaestercu domaćina na centaršut iz kornera, a posle neshvatljivo loše odbrane surdučičkih fudbalera koji su ga ostavili samog na pet, šest metara od gola.

Domaćini su u meč ušli agilnije, pritiskali protivnika u prvih 45 minuta, ali su Lučanci bili veoma opasni iz kontri polukontri.

Za Surduličane je Makarić propustio idealnu priliku pre gola gostiju kada je sam, neometan ni od koga sa pet, šest metara glavom šutirao pored gola Lučanaca.

Fudbaleri Radnika imali su još nekoliko izglednih prilika u prvom delu, a pogotovo u drugom poluvremenu, ali su se gosti znalački branili.

Radnik je sada trinaesti na tabeli Super lige sa 15 bodova, dok je Mladost osma sa 22.

U narednom kolu Surduličani će u Subotici gostovati devetoplasiranom Spartaku koji je deveti na tabeli sa 21 bodom.

Sledi pauza u prvenstvu Super ligi zbog obaveza nacionalnih timova u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.