Krunić startovao pobedom: Radnički Niš - Radnik 0:2

Surdulički superligaš Radnik uspeo je pobedi Radnički na teškom gostovanju u Nišu sa 0:2, u utakmici 14. kola Super lige.

To je tek druga pobeda Surduličana nad Nišlijama u poslednjih deset godina.

Prvi gol za surduički tim postigao je Boban Georgiev u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena, a tačku na pobedu stavio je Milan Makarić, najbolji strelac Surduličana, koji je bio precizan u 83. minutu.

Pobeda Surduličana pomalo je neočekivana, imajući u vidu da je Radnički iza sebe imao trijumf na Banjici u prošlom kolu, pre toga pobedu u Kupu i ubedljiv trijumf protiv Napretka, te minimalac u Šapcu.

Surduličanima nije sve išlo kako treba - doživeli su u poslednjem kolu kod kuće težak poraz od Crvene zvezde (0:5) pre četiri dana.

Takođe, trener Nenad Vanić napustio je tim pred ovaj meč i otišao i Emirate.

Sve je ukazivalo na to da je Radnički apsolutni favorit, ali Radnik je na debiju novog-starog šefa stručnog štaba Sima Krunića uspeo da iznenadi svog domaćina i prvi put u istoriji slavi kao gost u Nišu.

Radnički je ostao šesti na tabeli sa 25 bodova, dok je Radnik jedanaesti sa 14.

Promene na tabeli su moguće jer se u momentu objavljivanja ove vesti igra većina utakmica 14. kola Super lige.