Konačno pobeda Banjčana u Zoni Jug: Vranjska Banja - Čekmin 3:2

Posle jedanaest poraza i jedne nerešene utakmice fudbaleri Vranjske Banje konačno su uspeli da pobede u zvaničnom meču ove sezone, i to ekipu Čekmina iz istoimenog sela kod Leskovca sa 3:2.

Banjčani su prvu prvenstvenu pobedu izvojevali kao domaćini u 14. kolu fudbalske Zone Jug.

Oni su, međutim, i dalje pretposlednji na tabeli sa samo 4 osvojena boda i nalaze se u vrlo teškoj situaciji.

Dosta težak poraz u ovom kolu kao domaćin je doživela Morava, najbolje plasirani tim u ovoj ligi iz Pčinjskog okruga.

Hančani su poraženi na svom terenu od Svetlosti iz Badnjevca kod Žitorađe sa 0:3.

Dvostruki strelac za goste bio je Marjanović u 6. i 34. minutu, a konačan rezultat postavio je Perović iz penala u 69. minutu.

Treća ekipa iz okruga Trnovac K.F. savladala je kao domaćin poslednjeg Moravac Oriona sa čak 6:0, dok trenutno treći najslabiji tim lige OFK Alakince iz istoimenog mesta kod Surdulice nije uspela da osvoji sva tri boda kao domaćin u susretu sa šestoplasiranim OFK Topličaninom iz Prokuplja - bilo je 0:0.

Nebeski anđeli iz Vranja bili su slobodni u ovom kolu.

SFK Morava iz Hana je i dalje najbolje plasirani tim iz Pčinjskog okruga na sedmom mestu tabele sa 21 bodom, a Trnovac je deveti sa 17.

Nebeski anđeli su deseti sa 15, a OFK Alakince trinaesto sa 10 bodova.

Vranjska Banja na pretposlednjem četrnaestom mestu ima 4 boda.

U 15. kolu Zone Jug, koje će biti na programu narednog vikenda, OFK Alakince imaće najteži posao na gostovanju protiv četvrtoplasirane Žitorađe.

Hanska Morava ne bi trebalo da ima probleme na gostovanju poslednjem Moravac Orionu u Mrštanu, a Nebeski anđeli probaće da iznenade Čekmin na gostovanju.

Gostovaće i Vranjska Banja i to jedanaestoplasiranoj Plantaži u Donjem Stopanju, dok će Trnovac biti slobodan.