KMF Vranje ubedljiv protiv fenjeraša

KMF Vranje osvojio je po drugi put ove sezone tri boda na domaćem terenu i to u duelu sa "fenjerašem" bez bodova, ekipom Zemun Samo pravo od 6:1.

U utakmici 5. kola Prve futsal lige Vranjanci su teže nego što se očekivalo slavili protiv Zemunaca, a pogotovo je neizvesno bilo u prvom delu utakmice iako rezultat posle 20. minuta od 2:0 za KMF Vranje ne ostavlja takav utisak.

Naime, gosti su bili ozbiljan protivnik i pri rezultatu 1:0 imali dve stopostotne šanse.

- Imali smo ih i mi, čini se da smo ipak mirno priveli prvo poluvreme kraju - kažu u vranjskom klubu.

Drugo poluvreme je u potpunosti pripalo domaćinima.

- Na kraju smo opravdali očekivanja i potvrdili da ove sezone imamo ekipu koja će konkurisati za prvih šest na tabeli.

Svaka čast gostu na fer i korektnoj igri, želimo im mnogo sreće u nastavku prvenstva - navode iz KMF Vranje.

Vranjancima ostaje da u narednom kolu, kada dočekuju još jednu ekipu sa začelja, Novu Pazovu, koja ove godine kao i Zemun nema nijedan osvojen bod, pokuša da produži pobednički niz.

PAUZA - PRIJATELJSKI MEČEVI

U Prvoj futsal ligi Srbije predstoji reprezentativna pauza zbog kvalifikacionih utakmica nacionalnog tima za odlazak na Svetsko prvenstvo u Litvaniji 2020. godine (protivnici u kvalifikacijama su Švajcarska, Belgija i Francuska). Vranjanci će je iskoristiti da odigraju dve prijateljske utakmice sa ekipama iz Makedonije i tako spremno dočekaju naredno kolo.

Vranjanci sada na šestom mestu imaju sedam bodova, a ispred njih je niški Kalča sa 9.

Od prvog do četvrtog mesta rasporedile su se ekipe koje se ove godine bore za titulu.

Prvi je FON sa 13, Crvena zvezda uz utakmicu manje ima 12, a isti broj bodova kao i crveno-beli imaju niški Vinter sport, te Novi Pazar na četvrtom mestu.