Het-trik Makarića u Užicu: Zlatibor - Radnik 1:4 VIDEO

Vranje - Da optimizam šefa stručnog štaba surduličkog Radnika Slavoljuba Đorđevića, uoči gostovanja Zlatiboru u Užicu, nije bio bez osnova pokazuje rezultat nedeljne utakmice 10. kola Super lige u kojoj su Surduličani, na nimalo lakom gostovanju, ubedljivo trijumfovali sa 1:4 (1:1).

Radnik je do ove pobede vodio izuzetno raspoloženi Milan Makarić.

On je najpre doveo Surduličane u vođstvo od 1:0 golom u 15. minutu utakmice.

Zlatibor, koji je u prvih 45 minuta i imao neku vrstu inicijative, uspeo je da izjednači u 44. minutu preko Vasilija Janjića.

Međutim, to je bilo sve što su domaći uspeli da urade, jer su raspoloženi Surduličani u nastavku konačno demonstrirali formu koju njihov trener Đorđević priželjkuje već neko vreme.

Najpre je Makarić u 44. minutu opet doveo u vođstvo svoj tim, da bi ukrajinski internacionalac Evgen Pavlov golom u 59. minutu uvećao vođstvo ja 1:3.

Makarić je svojim trećim golom postavio konačan rezultat utakmice u 70. minutu.

Ovo je bio drugi meč zaredom u kome je Radnik postigao četiri gola.

Surduličani, koji su do pre dva kola bili poslednji dvadeset na tabeli, posle ove pobede popeli su se na 14. mesto sa 10 osvojenih bodova.

U narednom kolu biće domaćini OFK Bačkoj u Surdulici.