Hančani iznenadili Surduličane: Morava - Radnik 67:63

Košarkaši surduličkog Radnika izgubili su lidersku poziciju u Drugoj košarkaškoj ligi grupa Istok, posle poraza od Morave iz Vladičinog Hana (67:63).

Hančani su bili bolji u središnjem delu, a pogotovo u poslednjoj četvrtini utakmice 5. kola šampionata na svom parketu, a rezultat po četvrtinama bio je 20:24, 18:12, 13:16 i 16:11.

Utakmica Jablanica - Jugbasket Vranje, koja je trebalo da se odigra u Medveđi, registrovana je službenim rezultatom 20:0, zbog nedavnog istupanja Vranjanaca iz lige i "gašenja" kluba.

Niški Fair Play je pobedom nad Mladost Vesnom u Beloj Palanci 74:80 izbio na čelo tabele sa 9 bodova, zbog najboljeg koš količnika, iako isti broj bodova imaju i Radnik, KK Niš i Aktavis Akademija iz Leskovca.

Radnik će u narednom 6. kolu u derbiju dočekati trećeplasiranu ekipu KK Niša, a sedmoplasirana Morava biće opet domaćin i ugostiti pretposlednju Sokobanju, koja ima dva boda manje od Hančana.