Futsaleri ubedljivi u kupu: Hram - Vranje 0:8

Futsaleri KMF Vranje, u pauzi između dva prvenstvena kola, odigrali su utakmicu osmine finala Kupa Srbije i trijumfovali kao gosti protiv Hrama u Beogradu sa 0:8 (0:5).

Vranjanci, inače lideri najeltinijeg srpskog futsal takmičenja (Prva futsal liga) bili su od samog starta vrlo ubedljivi u susretu sa drugoplasiranim timom Druge futsal lige.

Poveli su u 8. minutu preko Stošića, da bi u 12. i 13. minutu golovima Aleksića i Milovca otišli na 0:3.

Do kraja poluvremena pala su još dva gola - Janjić je u 17. minutu povisio na 0:4, a u 19. minutu sjajni Aleksić svojim drugim golom doneo Vranjancima 0:5 pre odlaska na odmor.

U drugom poluvremenu najpre je Spasić u 24. minutu povisio na 0:6, a domaćine su dokrajčili Aleksić svojim trećim golom u 30. minutu i Milovac drugim pogotkom u 36. minutu.

"Nešto lakši protivnik, ali su ipak uspeli naši momci da do kraja odigraju odgovorno i takmičarski.

Desetkovani, bez četiri, pet standardnih igrača, ostvarili smo cilj, a to je prolaz u četvrtfinale Kupa Srbije.

Protivniku se zahvaljujemo na prijateljskom dočeku, fer i korektnoj borbi", poručili su posle utakmice iz KMF Vranje.

Vranjance predstojećeg vikenda, u 13. kolu Prve futsal lige očekuje derbi utakmica u gostima protiv ekipe Loznica Grad 2018, direktnog konkurenta za prvo mesto na kraju regularnog dela šampionata.

Uoči ovog gostovanja vranjski tim ima 29, a Lozničani 25 bodova.