Futsaleri propustili šansu da sruše šampiona: KMF Vranje - FON 2:2

Klub malog fudbala (KMF) Vranje odigrao je nerešeno 2:2 (0:1) sa aktuelnim šampionom države, ekipom FON-a iz Beograda pred oko 2.000 gledalaca u Sportskoj hali u Vranju, u zaostaloj utakmici 3. kola Prve futsal lige Srbije.

Vranjanci žale za propuštenom prilikom da se dodatno učvrste na čelu tabele najelitnijeg futsal takmičenja.

Bili su nadomak zaslužene pobede jer su gosti izjednačili u poslednjem minutu utakmice.

Strelci za Vranjance bili su Stojanović u 27. i Dodić u 32. minutu, a za goste Rajčević u 20. i Ramić u 40. minutu susreta, odnosno dvadesetak sekundi pre kraja utakmice.

"Šta reći, utakmica kao za titulu, prštalo je na sve strane od duela i lepih poteza.

Borili su se naši momci kako lavovi i imali bolje, zrelije šanse od aktuelnog prvaka i pobedu u rukama.

Ali, nažalost utakmicu su odlučili oni koji to ne treba da rade.

Sa dve kardinalne greške sudijski par je 'poklonio' bod odličnoj ekipi FON-a.

Želimo da mislimo da namere nije bilo i tu završavamo komentar", naveli su iz vranjskog kluba nakon utakmice.

Podsećanja radi za ekipu FON-a nastupa šest državnih reprezentativaca.

"Hvala mojim igračima i publici na podršci.

Nisam zadovoljan jer smo gol primili tridesetak sekundi pre kraja utakmice, a zaslužili smo pobedu", izjavio je za Danas neposredno nakon utakmice trener domaćih Goran Jović.

Trener FON-a Borko Surudžić rekao je posle meča da je njegov tim došao u Vranje po pobedu.

"Naišli smo na tvrd otpor odličnog domaćina koji je imao sjajnu podršku sa tribina.

Na kraju, zadovoljan sam remijem i čestitke domaćoj ekipi na prikazanoj igri", rekao je Surudžić.

Pred poslednje kolo jesenjeg dela prvenstva KMF Vranje zadržao je lidersku poziciju Prve futsal lige Srbije.

Predstoji im gostovanje poslednjeplasiranom Kalči u Nišu narednog vikenda.

Šampion FON kao i Vranjanci ima po jedan poraz i remi i nalazi se u vrhu tabele uz utakmicu manje od Vranjanaca.