Futsaleri nadigrani u Kupu: KMF Vranje - Loznica 1:4

KMF Vranje, lider najelitnijeg futsal takmičenja u Srbiji, poražen je u polufinalu Kupa Srbije od najvećeg rivala, ekipe Loznica grad 2018 sa 1:4 (0:3), u okviru finalnog turnira kupa koji se od petka igra u Novom Pazaru.

Loznički prvoligaš je u prvom poluvremenu potpuno nadigrao Vranjance i stekao tri gola prednosti.

Strelci su bili Radovanović u 6, Pineiro u 11. i Lenon u 18. minutu.

Vranje je u drugom delu igre smanjilo na 1:3 preko Krstića, ali je Rosić u 33. minutu stavio tačku na ovaj meč.

Iz KMF Vranje su posle utakmice konstatovali da je "pobedila iskusnija i mirnija ekipa".

"Ostaje žal za propuštenim prilikama, kojih je bilo mnogo.

Loznica je svoje šanse, uglavnom iz naših grešaka, iskusno iskoristila i pretvorila u golove.

Kao da su se naši momci uplašili prilike da se bore za trofej, pa su na trenutke delovali nervozno, pa i bez energije.

Šteta, možemo s pravom da kažemo da rezultat ne predstavlja realan odnos snaga na terenu, ali i da je pobeda protivnika zaslužena", konstatovali su iz KMF Vranje.

Vranjanci su ovim porazom ostali bez šanse da se bore za prvi trofej u Kupu, dok će Lozničani imati priliku da u finalu protiv FON Banjice iz Beograda (pobedili su u polufinalu Novi Pazar sa 3:4) ponove uspeh iz 2022. godine, kada su bili osvajači najmasovnijeg futsal takmičenja u Srbiji.

KMF Vranju ostaje prilika da kroz play off Prve futsal lige pokušaju da zadrže lidersku poziciju na tabeli i osvoje titulu prvaka Srbije.

Na tom putu stoje ekipe Loznica Grad 2018, Novi Sad, FON Banjica, Novi Pazar i Winter sport iz Niša.

Finalni meč ovogodišnjeg Kupa Srbije između Loznice i FON Banjice odigraće se u nedelju 21. aprila od 19 časova, u hali Pendik u Novom Pazaru.