Futsaleri na pobedu od prvog mesta pred play off: Palež - Vranje 1:9

Futsaleri KMF Vranje zabeležili su još jednu vrlo značajnu pobedu u prvenstvu Prve futsal lige protiv Paleža u Obrenovcu od 1:9 (1:0) i na korak su od prvog mesta u regularnom delu šampionata, koje bi im donelo prednost domaćeg terena u play of doigravanju za prvaka Srbije.

Prema viđenom u prvom poluvremenu, delovalo je da Vranjanci neće doći do pobede tako lako.

Naime, domaćin, koji zauzima poslednje mesto na tabeli čak je uspeo da dobije taj deo igre golom Tejića u 3. minutu susreta.

Međutim, stavri su došle na svoje mesto čim je počelo drugo poluvreme.

Naime, Stojan Milovac je sa dva gola u 21. minutu najpre izjednačio rezultat, a potom doneo i vođstvo Vranjancima.

Golovi su se potom nizali kao na traci.

U 24. minutu Krstić je odveo Vranjance na 3:1, da bi Spasić u 25. i 26. minutu postigao još dva gola za 5:1.

Povratnik u redove Vranjanaca Nemanja Milosavljević je u 27. minutu doneo vođstvo od 6:1, a Obrenovčanin Peković autogolom u 28. minutu doneo ispisao na semaforu 7:1 za goste.

Na kraju susreta pala su još dva gola.

Drugi put se Milosavljević upisao u strelce u 34, a tačku na ovaj meč za 9:1 stavio je Nikolić golom u 39. minutu.

"Posle malo lošijeg starta i generalno prvog poluvremena, domaćin je na odmor otišao sa prednošću, a imali su još par izglednih prilika.

Međutim, u drugom delu je sve došlo na svoje.

Zaigrali su naši momci odgovornije, zrelije, konkretnije i sve je brzo došlo na mesto.

Narednog vikenda sledi overa prvog mesta pred, nadamo se, krcatom tribinom u vranjskog Sportskoj hali", poručili su iz KMF Vranje posle meča u Obrenovcu.

KMF Vranje se sada nalazi na čelu tabele sa 39 bodova, šest više od drugoplasirane Loznice Grad 2018 (Lozničanu imaju utakmicu manje).

Vranjanci će u poslednjem 18. kolu regularnog dela šampionata biti domaćini Ekonomcu iz Kragujevca, ekipi koja na sedmom mestu tenutno ima 17 bodova.

Pobeda bi vranjskom timu osigurala prvo mesto na kraju regularnog dela prvenstva.