Dobošari dobrih vesti: Nešto tutnji, zastani, možda ima nade VIDEO

Vranje - "Čujte i počujte, imamo novi sjajan video "Dobošari dobrih vesti", ali ovog puta dobošari i dobošarke dobrih i zanimljivih vesti se javljaju iz Bujanovca", objavljeno je ovih dana preko društvenih mreža.

O čemu se zapravo radi?

Naime, multietnička grupa srednjoškolaca iz Vranja i Bujanovca izvela je jedinstven performans pod nazivom "Dobošari dobrih vesti", s ciljem da uz dobošare "poprave loše stvari dobrim vestima uz ritam doboša".

Na taj način oni su "krenuli u kontranapad uprkos svim novonaviklim mrakovima".

"Hrabra družina izašla je na ulice uz ritam doboša i uzvikivala dobre vesti o sebi i svojoj okolini", saopštili su.

"Dobošari su najavili slične akcije u drugim krajevima Pčinjskom okrugu, poručujući "nešto tutnji, zastani, oslušni, možda pričaju i o tebi, možda ima nade".

Ova ulična akcija nastala je "kao reakcija na pandemiju loših vesti tokom 2020. godine".

"Da li biste voleli da čujete zvuk naših doboša i u vašem gradu", zaključuju dobošari.

Video koji je objavljen na društvenim mrežama nastao je u sklopu projekta "Naš grad, naše škole", koji sprovode Služba Koordinacionog telo za jug Srbije i Grupa 484, uz podršku "Pestaloci" dečje fondacije iz Švajcarske.

Najnovije vesti