Deklasiran šampion: KMF Vranje - Crvena zvezda 7:1

Klub malog fudbala, ovogodišnje najprijatnije iznenađenje Prve futsal lige, deklasirao je prošlogodišnjeg šampiona Crvenu zvezdu iz Beograda sa 7:1 (2:1), u utakmici 12. kola koja je odigrana u Sportskoj hali u Vranju.

Gosti su imali samo dobar uvod utakmicu i vođstvo golom Denisa Inajetovića u 5. minutu.

Vranjanci su preokrenuli u prvom delu igre - pogodio je najpre Aliji u 11, a potom i Miloš Trajković u 19. minutu iskupivši se za prethodno promašeni penal.

U nastavku je KMF potpuno dominirao.

Najore je Predrag Nikolić pogodio sa bele tačke i povisio na 3:1, a potom Miloš Trajković sa dva gola u 32. i 39. minutu uveća na 5:1.

U samom finišu utakmice, u 39. i 40. minutu igrač KMF Vranja Nemanja Milosavljević postavio je konačnih 7:1.

- Bitno je bilo vratiti se nakon poraza prošlog vikenda (3:2 od Konjarnika u Beogradu, p.r) u pobednički ritam.

To se i desilo.

Jednostavno je u ovom momentu kvalitet je na našoj strani.

Gostima iz Beograda želimo sreću u nastavku prvenstva - poručili su posle meča iz KMF Vranje.

Vranjanci su posle nekompletnog 12. kola treći na tabeli sa 25 bodova, bodom manje od drugoplasiranog Novog Pazara i šest manje od prvoplasiranog beogradskog FON-a.

U narednom, 13. kolu Vranjanci će gostovati šestoplasiranom Kalči u Nišu, ekipi koja ima deset osvojenih bodova manje.

Međutim, prethodno će već u sredu igrati utakmicu osmine finala Kupa Srbije u gostima kod ekipe Jastrepca u Blacu.

Vranjanci ističu da im je ovogodišnji cilj osvajanje kupa.