Antić: Pokazali smo sebi da možemo da pobeđujemo u Super ligi (VIDEO)

Ovo je istorijska pobeda za DInamo, prva tri boda u Super ligi u istoriji kluba i pre svega čestitam mojim momcima što su ostvarili ovaj cilj koji smo zacrtali uoči utakmice sa Zemunom, rekao je nakon prve pobede u Super ligi šef stručnog štaba vranjskog Dinama Dragan Antić.

- Bili smo požrtvovani, borbeni i zasluženo dobili utakmicu.

Smatram da smo bili bolji za taj jedan gol, imali smo više želje i volje da osvojimo istorijske bodove.

Ova nam je utakmica bitna i u motivacionom smislu, jer smo sebi pokazali da možemo da pobeđujemo u Super ligi - rekao je Antić.

On je podsetio na meč protiv Mladosti iz Lučana pre dva kola kada je, po njegovom mišljenju, njegov tim umesto da u prvom poluvremenu vodi 2:0, na kraju izgubio utakmicu sa 1:3.

- To pokazuje da smo još uvek nova, neuigrana i neiskusna ekipa, videlo se na momente i protiv Zemuna.

Zahvaljujem se navijačima, koji su nam pomogli da ostvarimo ovu prvu i značajnu pibedu - rekao je Antić posle utakmice.

Trener Zemuna Miloš Kruščić kazao je da je utakmica bila prava prvenstvena, borbena, da su i Zemun i Dinamo igrali na rezultat.

- To su bili preduslovi za borbenu igru, drugačije teško da je moglo i biti.

Pre svega čestitam Dinamu na zasluženoj pobedi.

Imali su taj momenat borbenosti, čvrstine, sa dosta trčanja. Sve smo to znali, pokušali da odgovorimo na njihovu igru.

Prvo poluvreme, u fazi odbrane bilo je onako kako mi želimo da igramo, dok nam je u fazi napada falilo mirnoće, tačnijeg pasa, pogovotvo posle nekih oduzetih lopti.

Na početku drugog poluvremena, dečačka greška naše odbrane i brzo primljen gol.

Od tada smo ušli u utakmicu jurnjave, gde nam je opet falilo mirnoće i sve je otišlo u drugom smeru - rekao je Kruščić.