Četvrti uzastopni poraz Surduličana: Javor - Radnik 2:1 VIDEO

Vranje - Surdulički superligaš Radnik doživeo je u petom kolu i četvrti uzastopni poraz u fudbalskoj Super ligi Srbije od Javora u Ivanjici rezultatom 2:1 (2:1).

Utakmica je rezultatski bila rešena još u prvom delu igre.

Najpre je iz jednog sumnjivo dosuđenog penala na ivici šesnaesterca Surduličana penala domaće u vođstvo doveo Luka Luković u 7. minutu.

Pucao je vrlo rizično, ali se lopta od prečke odbila u mrežu gostiju.

Vođstvo domaćina duplirao je Miroslav Maričić u 23. minutu susreta, nakon uigrane akcije izvedene posle slobodnog udarca dosuđenog oko osamnaest metara od gola Radnika i smušene reakcije odbrane Surduličana.

Radnik je u nastavku prvog dela igre preuzeo inicijativu.

Uspeli su da smanje prednost domaćina na 2:1, golom Miloša Spasića u 30. minutu i tako povrati rezultatsku neizvesnost.

Imali su u prvom poluvremenu još nekoliko prilika da dođu do izjednačenja, ali inicijativa Radnika nije urodila plodom.

U drugom poluvremenu igralo se uglavnom ravnopravno, a Surduličani i pored par izglednih prilika nisu uspeli da zatresu mrežu domaćina i domognu se makar boda.

Posle šest odigranih utakmica 5. kola Super lige Radnik zauzima trinaestu poziciju na tabeli sa 3 boda.

Još četiri utakmice odigraće se u nedelju tako da još neko može teoretski da prestigne Surduličane.

Klub iz Surdulice je u nezavidnoj situaciji, jer pored nekoliko nesrećnih poraza ima i težak raspored.

U narednom kolu ponovo će biti gost i to uvek neugodnom domaćinu Novom Pazaru.