Zona Jug: Sedmi poraz Banjčana u sedam kola, Hančani u vrhu tabele

Vranje - Fudbaleri FK Vranjska Banja nikako da osvoje makar bod u ovogodišnjem šampionatu fudbalske Zone Jug, a najnoviji poraz došao je na gostovanju lideru prvenstva Jedinstvu u Gornjem Stopanju - bilo je 2:1 (1:1).

Gora ekipa u ligi od Banjčana je jedino Polet 1980 iz Lapljeg Sela zbog slabije gol razlike.

Jedinstvo je povelo golom Stefana Stefanovića u 8. minutu, ali su Banjčani, koji su u Stopanje došli samo sa 12 fudbalera u protokolu, uspeli da izjednače preko Ljubiše Demića u 33.

Međutim najbolji strelac lige Stefan Stefanović opet je pogodio za domaće u 74. minutu i doneo im pobedu.

Pčinjski okrug ove sezone ima pet klubova u ovom rangu trakmičenja, a dva su ovog vikenda odigrala međusobni derbi 7. kola u kome je Morava u Vladičinom Hanu pobedila Nebeske anđele, tim Vojske Srbije iz Vranja sa 1:0.

Bod je od ekipa iz Pčinjskog okruga u ovom kolu osvojio Trnovac koji je odigrao 1:1 na svom terenu sa Pustom rekom iz Bojnika.

OFK Alakince doživelo je težak poraz na svom terenu od Radana iz Lebana - 1:4.

Najbolje plasirana ekipa iz okruga u Zoni Jug je hanska Morava koja na 3. mestu ima 16 bodova, tri manje od lidera Jedinstva.

Trnovac je osmi sa 9 bodova, Nebeski anđeli deseti sa 6 koliko ima i jedanaestoplasirano Alakince.

FK Vranjska Banja je na začelju, petnaesta u ligi od šesnaest timova.

U narednom kolu odigraće se dva derbija okruga.

U Vranjskoj Banji istoimeni domaći tim dočekaće OFK Alakince, a hanska Morava gostovaće Trnovcu.

Nebeski anđeli dočekaće na stadionu u Bazi Jug lidera na tabeli, ekipu Jedinstva iz Gornjeg Stopanja.