Zona Jug: Morava bolja od Alakinca, Anđelima samo bod protiv Svetlosti

Nebeski anđeli iz Vranja i Morava iz Vladičinog Hana i dalje su visoko plasirani u prvenstvu fudbalske Zone Jug, u okviru koje je ovog vikenda odigrano 25. kolo.

Anđeli, tim Vojske Srbije, odigrali su kao domaćini u Bazi Jug nerešeno 1:1 (1:0) sa desetoplasiranom Svetlosti iz Badnjevca.

Aleksandar Stojković doveo je Vranjance u vođstvo u 45. minutu, a gostima je bod doneo Stefan Cvetković u 80. minutu.

Gosti iz Badnjevca ostali su sa igračem manje na terenu pet minuta pre kraja susreta, jer je zbog udaranja protivničkog igrača isključen odbrambeni fudbaler Andrija Mitrović.

Branimir Stošić, trener Nebeskih anđela, rekao je posle utakmice za Vranje News da je njegov tim u ovoj utakmici igrao bez tri standardna prvotimca.

"Ništa nam nije polazilo za rukom.

Ono što su gosti želeli, to su i ostvarili", bio je kratak Stošić.

Hanska Morava pobedila je kao gost u derbiju Pčinjskog okruga OFK Alakince sa 2:5.

Preševska Lugina, najslabiji tim lige, poražena je kao domaćin od Radana iz Lebana sa 1:3.

Ekipa Ternocija iz Velikog Trnovca od pre nekoliko kola ne igra svoje utakmice iz revolta zbog tretmana koji su imali kod sudija.

Najbolje plasirani tim iz okruga u ovoj ligi je hanska Morava na trećem mestu sa 43 boda, dok Nebeski anđeli imaju 42 na četvrtoj poziciji.

Ubedljivo vodi Žitorađa sa 53 boda, dok je druga leskovačka Sloga sa 45.

Na dnu tabele četrnaestoplasirano OFK Alakince ima 15, a Lugina na petnaestom mestu 11 bodova.

Do kraja će se odigrati još pet prvenstvenih kola.

Alakinčani će u narednom 26. gostovati Svetlosti u Badnjevcu, Morava će dočekati Luginu, dok će Nebeski anđeli u Bojniku odigrati derbi sa Pustom rekom, koja na petom mestu za njima zaostaje samo dva boda.