Vranjske odbojkašice upisale nove bodove, poslednje kolo odlučuje o plasmanu u viši rang

Odbojkašice ŽOK Vranje dobile su sa 3:1 u setovima utakmicu 21. kola Prve B lige za žene protiv petoplasiranog Radničkog iz Kragujevca.

Vranjanke su lako dobile prvi set u Sportskoj hali u Vranju sa 25:14, ali su gošće uzvratile sa 23:25.

Međutim, domaće odbojkašice tada su pojačale ritam i dobile naredna dva seta sa 25:14 i 25:19.

Trener Vranjanki Milan Bratić konstatovao je posle utakmice da se stiče utisak da, kako se približava kraj sezone, Vranjanke "igraju sve bolje, mirnije, preciznije i hrabrije".

"Poslednja utakmica na domaćem terenu na kom smo ostvarili skor 11-0 i svima smo stavili do znanja da u Vranju ne mogu računati na bodove.

Sve to ne bi bilo moguće bez naše sjajne publike", rekao je Bratić.

Poslednje kolo odlučivaće o prva tri mesta i sve oči biće uprte u Leskovac gostuje ŽOK Vranje, i u Čajetinu gde se sastaju Zlatibor i Valjevo.

"Prve četiri ekipe odlučuju međusobno o tome ko je novi prvoligaš.

Nije moglo biti napetije i zanimljivije.

Naša računica je jasna - tri boda u Leskovcu i pet od šest mogućih rezultata u Čajetini nas vodi u Prvu ligu.

Uradićemo sve da to ostvarimo", podvukao je Bratić.

Posle pobede protiv TENT-a proteklog vikenda i sa ovim novim bodovima Vranjanke su se na kratko probile do trećeg mesta na tabeli sa 49 bodova, ali se u tom momentu četvrtoplasirano Valjevo nedeljnom pobedom na svom parketu protiv poslednjeplasirane Ivanjice vratilo na treće mesto.

Ostalo je, dakle, još samo jedno kolo narednog vikenda.

ŽOK Vranje imaće veoma težak zadatak na gostovanju lideru Leskovcu 98, dok će Valjevo gostovati drugoplasiranom Zlatiboru u Čajetini.

Tri prvoplasirane ekipe lige plasiraće se u viši rang takmičenja - Prvu ligu Srbije.