Vranjanci srušili lidera Prve lige: Dinamo - Radnički (KG) 2:1 VIDEO

Fudbaleri FK Dinamo Vranje pobedili su kao domaćini Radničkog 1923 iz Kragujevca, lidera Prve lige, sa 2:1 (1:0), u utakmici 26. kola Prve lige Srbije u fudbalu.

Vranjance je u vođstvo doveo kapiten Mlađan Stevanović u 44. minutu utakmice i tim rezultatom otišlo se na odmor.

Na 2:0 povisio je Dejan Tumbas u 58, da bi konačan rezultat postavio igrač gostiju Vladimir Ćirović u 64. minutu.

Dinamo je u poslednjim kolima znatno podigao formu i posle trijumfa nad Kragujevčanima zauzima četrnaesto mesto na tabeli sa 29 bodova.

Samo je četiri boda udaljen od zone spasa, odnosno desete pozicije na kojoj je trenutno čačanski Borac sa 33 boda, a koja obezbeđuje opstanak u Prvoj ligi.

Da Vranjanci nisu imali kiks kao domaćini u pretprošlom kolu sa Kabelom u Vranju sada bi već bili u vrlo izglednoj poziciji da obezbede igranje u istom rangu takmičenja i naredne sezone

Vranjanci će u narednom kolu gostovati Železničaru u Pančevu, timu koji na devetoj poziciji ima 34 boda.