Vranjanci primili gol iz sumnjivog penala u ekstra vremenu: OFK Žarkovo - Dinamo 2:2 VIDEO

Fudbaleri FK Dinamo Vranje vratili su se neporaženi iz Beograda, jer su na gostovanju protiv jedanaestoplasiranog OFK Žarkova odigrali nerešeno 2:2 (1:1), u utakmici 11. kola Prve lige Srbije u fudbalu.

Ostaje, međutim, žal za celim plenom, jer je Dinamo prikazao dobru igru i do ekstravremena, odnosno 91. minuta vodio sa 1:2.

Domaćini su odlučnije započeli meč i došli u vođstvo u 6. minutu golom Nikole Novića, koga odbrambena linija Dinama nije dobro pokrivala kod jednog centaršuta sa leve strane, pa je glavom sa peterca neometan sproveo loptu iza leđa golmana Orlića.

Dinamo je od tog momenta preuzeo konce igre u svoje ruke.

Posle nekoliko agilnih napada u 31. minutu izjednačio je najbolji srelac Dinama poslednjih sezona centarfor Željko Dimitrov.

Dimitrov je bio precizan sa penala koji je dosuđen nakon dobrog prodora desnog beka Dinama Nebojše Ćirkovića.

Vranjanci su do kraja apoluvremena mogli da postignu još koji gol, a jedan im je i poništen zbog ofsajda.

Dimitrov je drugim golom Vranjance doveo u vođstvo u 47. minutu.

On se najbolje snašao u šesnaestercu gostiju i jednu odbijenu loptu glavom sproveo u mrežu.

Posle tog gola veznjak Dinama Dejan Tumbas mogao je da reši utakmicu, izašao sam pred golmana domaćih, ali je golman domaćih izašao kao pobednik iz tog duela.

Glavni sudija Stefan Ćirić isključio je u 64. minutu fudbalera Dinama Vasilija Spasića, zbog navodnog simuliranja prekršaja pred šesnaestercem gostiju.

Dinamo je i nakon toga mogao do dva gola prednosti, ali je manjkalo koncentracije u realizaciji.

Uprkos tome Žarkovljani nisu mogli do gola sve dok sudija Ćirić u 91. minutu nije svirao kazneni udarac za njih, posle jednog bacanja unazad napadača Žarkova preko odbrambenog fudbalera Dinama.

Sa bele tačke siguran je bio Saša Manić, iako je golman Orlić prozreo njegovu nameru.

Sudija je produžio utakmicu za sedam minuta i u toj nadoknadi poništio jedan gol Žarkova iz ofsajda.

Zbog toga su nakon poslednjeg sudijskog zvižduka viđene nemile scene, ali se sve završilo bez težih posledica.

Dinamo je, sa sedam osvojenih bodova od početka prvenstva, posle ovog kola makar na kraće vreme pobegao sa samog začelja tabele.

Sada je iza njih Radnički iz Sremske Mitrovice sa 6 bodova koji u nedelju gostuje osmoplasiranoj Budućnosti u Dobanovcima.

Dinamo će u sledeće kolu Prve lige na Stadionu Jumka u Vranju dočekati četrnaestoplasiranju GFK Dubočicu iz Leskovca.

U subotnjim utakmicama Prve lige Srbije postignuti su sledeći rezultati: OFK Žarkovo - Dinamo 2:2, Borac 1926 (Čačak) - Radnički 1923 (Kragujevac) 1:2, Zemun - Kabel 1:0, Loznica - Radnički (P) 1:1 i Kolubara - IMT 2:2. U nedelju se sastaju: Trayal - RFK Grafičar, Budućnost - Radnički (SM), GFK Jagodina - SLoga (K) i Železničar (P) - GFK Dubočica.