Još jedan bolan poraz Surduličana: Radnik - Napredak 1:4 VIDEO

Vranje/Surdulica - Fudbaleri surduličkog superligaša Radnika poraženi su na Gradskom stadionu u Surdulici od kruševačkog Napretka rezultatom 1:4, u utakmici 8. kola Super lige Srbije.

Kruševljani su odmah stavili do znanja domaćinima da žele tri boda iz Surdulice.

Napredak je u vođstvo doveo Miroslav Bjeloš u 9, da bi u 16. minutu na 0:2 povisio Igor Ivanović.

Radnik je u periodu posle primljenih golova napadao, imao šanse i uspeo da prepolovi vođstvo gostiju u 36. minutu golom Milana Makarića iz penala, ali je to sve što su Surduličani uspeli da urade na ovom meču.

Trener domaćih Nenad Vanić u poluvremenu je iz igre izveo Ognjena Dimitrića koga je zamenio Risto Ristović.

U 54. minutu usledila je još jedna izmena u ekipi domaćina, umesto Zorana Danoskog na teren je ušao ukrajinski internacionalac Evgen Pavlov.

Stvari se međutim nisu dobro odvijale po domaćine, iako su Surduličani mogli do izjednačenja.

Međutim, Ristović, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu dobio je crveni karton u 60. minutu, tako da je Radnik u daljem toku susreta igrao sa igračem manje.

Ubrzo je stigla kazna jer je sa bele tačke u 68. minutu precizan bio igrač gostiju Đuro Zec za 1:3.

Radnik je mogao do 2:3 posle jedne stopostotne šanse, ali je lopta završila na prečki gola gostiju.

Napadač gostiju Đuro Zec u 76. minutu postigao je još jedan gol za goste za konačnih 1:4.

Radnik je ostao na pretposlednjoj poziciji na tabeli sa svega 4 boda iz osam kola, dok je Napredak trenutno sedmi sa 11 bodova.

U sledećem kolu Surduličani će gostovati Radu u Beogradu.