Surduličani poveli, pa izgubili: Zemun - Radnik 2:1 VIDEO

Iako su fudbaleri Surduličkog Radnika poveli u subotnjem mešu 6. kola plej aut faze u Zemunu, oni su se ipak vratili poraženi sa ovog gostovanja pošto je domaćin sa dva gola u drugom delu igre preokrenuo rezultat i pobedio sa 2:1.

Radnik je poveo preko Krička u 29. minutu igre, ali je preokret režirao nekadašnji fudbaler Partizana Nemanja Tomić.

Tomić je najpre u 50. minutu izveo slobodan udarac pre sudijskog znaka i pre nego što su igrači Radnika namestili "živi zid", a zatečen je bio i čuvar mreže Nikola Vasiljević, pa je lopta odsela u nebranjenom delu Radnikove mreže.

Potom je Tomić u 63. minutu, blizu roglja kaznenog prostora, izveo pravu majstoriju kada je fantastično zahvatio loptu i smestio je u same rašlje.

Radnik je zahvaljujući gol razlici sačuvao prvo mesto na tabeli plej aut-a sa 25 bodova, ali isto toliko sada imaju Voždovac i Mačva.

Zemun je na šestom mestu sa 20 bodova, koliko ima i sedmoplasirani vranjski Dinamo.

U poslednjem prvenstvenom kolu, kada će se odigrati rasplet na začelju, Surduličani će dočekati šabačku Mačvu u meču koji će odlučivati o prvaku plej aut faze Super lige.