Srpskoligaš iz Trgovišta parirao lideru: Pčinja - Trajal 1:1

Vranje - FK Pčinja iz Trgovišta uspela da na domaćem odigra ravnopravan meč sa kruševačkim Trajalom, liderom Srpske lige Istok, i osvoji bod - bilo je 1:1 (1:0), u 17. kolu šampionata.

Pčinja je ovaj meč počela odlučnije, bila bolja u većem delu prvog poluvremena, a dobru igru krunisala je rano - golom napadača Jugosalva Mitrovića u 15. minutu utakmice.

Gosti iz Kruševca preuzeli su inicijativu u drugom poluvremenu, imali veći posed lopte, i uspeli da u 50. minutu stignu do 1:1 preko Dragićevića, posle smušene reakcije odbrane domaćina.

Pčinja imala nekoliko ozbiljnih šansi iz kontri i polukontri da možda i reši meč na vreme, ali su ih Pčinjani propustili.

"Zahvaljujemo se svim navijačima na podršci.

Čestitke našim fudbalerima i stručnom štabu na osvojenom bodu.

Kao i na gostovanju u prethodnom kolu Radničkom u Svilajncu, naši momci su demonstirali karakter i dokazali da mogu da igraju sa svima, pa i sa ekipama iz samog vrha.

Očekujemo znatno bolje rezultate ovog proleća u odnosu na jesenji deo sezone", poručili su iz FK Pčinja nakon utakmice.

Tim uz Trgovišta sada je deseti na tabeli sa 18 bodova, ali je praktično na dve pobede od petog mesta.

U narednom 18. kolu imaće priliku za dodatni napredak na tabeli, jer će gostovati ekipu Meševa iz istoimenog naselja na periferiji Kruševca.

Meševo je trenutno dvanaesto na tabeli sa 14 bodova.

U ovom kolu poraženi su od Jedinstva u Paraćinu sa 1:0.