Srpska liga Istok: Bodovi za Pčinju i Moravu

Vranje - Morava iz Vladičinog Hana i Pčinja iz Trgovišta bili su uspešni u nedeljnim utakmicama koje su odigrali u sklopu 6. kola Srpske fudbalske lige Istok.

Hančani su sa 5:1 deklasirali OFK Topličanina iz Prokuplja, dok je trgoviški tim doneo bod sa gostovanja osmoplasiranoj Mladosti u Medoševcu (1:1).

Na stadionu u Sportskom centru Kunjak u Hanu Morava je povela već u 7. minutu golom Velijua.

Potom su se u strelce upisali M. Stanković u 13, Blagojević u 33 minutu za 3:0.

Gosti su u 40. minutu uspeli da smanje preko Jankovića, ali je tri gola prednosti domaćinima Mirković u 43. minutu.

Konačnih 5:1 postavio je drugim golom M. Stanković u 68. minutu susreta.

Moravi je ovo prva pobeda u šampionatu i oni više nisu jedini tim na tabeli bez bodova, iako su ostali na poslednjem 20. mestu.

Po broju bodova izjednačeni su sa devetnaestoplasiranom Župom iz Aleksandrovca.

Ispred njih je Topličanin na 18. mestu sa 4 boda, a još nekoliko tima ispred je na tom bodovnom rangu.

Pčinja je posle osvojenog boda u Medoševcu 11. na tabeli sa 7 bodova, jedanaest manje od prvoplasiranog Timoka 1919 iz Zaječara (šest pobeda u isto toliko kola).

U vrhu tabele su još Radnički iz Svilajnca na drugom i Vlasina iz Vlasotinca na trećem mestu sa po 16 bodova.

Dve ekipe iz Pčinjskog okruga imaće naredne sedmice težak zadatak.

Morava će gostovati petoplasiranoj Budućnosti u Popovcu (u ovom kolu pobedili Car Konstantina u Nišu sa 1:3), dok će Pčinja dočekati desetoplasiranog Timočanina iz Knjaževca, koji ima dva boda više od ekipe iz Trgovišta.

Knjaževčani su u ovom kolu kao domaćini namučili lidera na tabeli Timoka 1919, ali su Zaječarci ipak slavili (1:2).