Rukometaši poraženi u Nišu: Železničar 1949 - Vranje 31:27

Posle četiri uzastopne pobede rukometaši Vranja 1957 su u 8. kolu Super B lige Istok Zapad poraženi na gostovanju u Nišu od domaćeg Železničara 1949 sa 31:27 (16:15).

Nišlije su bolje ušle u utakmicu, tokom veće dela prvog poluvremena imali su vođstvo koje je u pojedinim momentima dostizalo i pet golova razlike, ali su se Vranjanci stabilizovali i do kraja poluvremena stigli na samo gol minusa.

Međutim, u drugom poluvremenu ista priča.

Domaćin je krenuo odlučnije, a Vranjanci jurili rezultat.

Ipak, Železničar je sve vreme imao prednost koja je iznosila od dva do pet golova razlike i na kraju zabeležio sigurnu pobedu.

U ekipu Vranja na nivou je bio Marko Ivančević sa 8 golova, 5 je postigao Aleksandar Ćirić, a po 4 Nikola Perović i Nikola Bečejac.

Kod domaćih je odskočio Vladan Stanojević sa čak 14 postignutih golova, dok su svi ostali bili daleko manje efikasni.

Vranjanci su uprkos porazu zadržali peto mesto iz prethodnog kola sa 10 bodova.

Prvoplasirani Goč Merkur iz Vrnjačke Banje ima 16.

U jednom od derbija narednog, 9. kola Vranje 1957 dočekaće u vranjskoj Sportskoj hali četvrtoplasirani Priboj.