Rogan: Iskoristili smo šansu Jovanović: Naša najbolja partija ovog proleća

Posle pobede ekipe FK TSC iz Bačke Topole nad liderom Prve fubalske lige Srbije Dinamom u Vranju, trener gostiju Predrag Rogan izjavio je posle meča da je očekivao "dominaciju Dinama, pogotovo nakon promašenog penala" u 35. minutu.

- Iskoristili smo jednu od mnogobrojnih prilika koje smo imali u drugom poluvremenu.

Momci su se izborili za pobedu, znali da odigraju koncentrisano do kraja.

Postigli smo gol u najnezgodnijem trenutku za protivnika i sasvim zasluženo pobedili.

Zahvaljujem se klubu i gradu na korektnoj atmosferi i gostoprimstvu, želim im da svoje ciljeve i ambicije ostvare u nastavku prvenstva – istakao je Rogan.

Trener Dinama Radmilo Jovanović kazao je da je u meču sa TSC-om njegov tim pokazao "najbolju igru u prolećnom delu prvenstva".

- Primili smo gol zbog naše neopreznosti u defanzivi, a s druge strane nismo postigli pogodak iz jedanaesterca i taj pritisak nismo mogli da izdržimo.

Najvažnije je da idemo dalje i da ne odustajemo od prvog mesta, i dalje smo prvi na tabeli – rekao je Jovanović.

Gosti iz Bačke Topole, ekipa TSC-a pobedila je vranjski Dinamo sa 0:1 (0:0), golom u 90. minutu susreta 23. kola Prve lige Srbije na stadionu Jumka u Vranju.

Strelac je bio Mladen Galić.

Dinamo je napadao tokom većeg dela meča, a golgeter domaćih Aleksandar Stojković je u 35. minutu promašio penal.

U subotu je u derbiju Proletera i Metalca u Novom Sadu, gost iz Gornjeg MIlanovca pobedio sa 3:2.

Dinamo je, i pored poraza, zadržao lidersku poziciju na tabeli.

U 24. kolu, koje je na programu naredne subote 28. aprila, Dinamo će gostovati sedmoplasiranoj ekipi Budućnosti u Dobanovcima, Proleter ČSK Pivari u Čelarevu, dok Metalac dočekuje Bežaniju.