Podvig futsalera u Loznici: Bod protiv šampiona države i učesnika Lige šampiona

Futsaleri KMF Vranje odoleli su u gostima i odigrali nerešeno 2:2 (2:1), sa aktuelnim šampionom države i učesnikom evropske Lige šampiona ekipom Loznica Grad 2018, u utakmici 11. kola Prve futsal lige.

Loznica je brzo povela, već u 4. minutu golom reprezentativca Srbije Kocića.

No, šok terapija domaćina nije delovala na Vranjance, pa je Aleksić već dva minuta kasnije poravnao na 1:1.

Rosić je 16. minutu ponovo domaćinima doneo prednost i tim se rezultatom otišlo na odmor.

U drugom delu utakmice igralo se veoma čvrsto, a jedini gol viđen je u 23. minutu kada je vranjski tim golom Jovanovića došao do 2:2, što je, ispostavilo se, bio i konačan rezultat utakmice.

Iz uprave KMF Vranje ocenili su posle meča da je u Loznici načinjen podvig.

"Bod potpuno zaslužen.

Naglasili smo pre ove utakmice da ostaje žal za tri boda iz Bečeja i da potpuno spremni odlazimo na gostovanje šampionu.

Lako je pisati nakon povoljnog rezultata i veličati sve u klubu, poenta je da smo svi svesni kvaliteta naše ekipe i da apsolutno zaslužujemo da budemo među najboljima i odigramo završnicu prvenstva u plej ofu", naglašavaju iz KMF Vranje.

Iz stručnog štaba navode da su svesno prepustili posed domaćinu.

"U ovoj utakmici bili smo desetkovani i znali na koji način jedino možemo da se suprotstavimo šampionu.

Svaka čast domaćinu na fer i korektnoj igri, želimo im mnogo sreće u nastavku prvenstva", navode iz vranjskog kluba.

Iz KMF Vranje poželeli su brz oporavak igračima Milošu Trajkoviću (operisan), Ivanu Krstevskom (povreda skočnog zgloba), kao i povređenom Martinu Todorovskom.

Posle ove utakmice sledi pauza u prvenstvu Prve futsal lige, na koju Vranjanci odlaze kao trenutno petoplasirani tim (moguće su promene jer se većina utakmica igra od petka do nedelje).

Trenutno za četvrtoplasiranim Ekonomcem zaostaju samo bod, a za trećeplasiranim Bečejem dva boda.

Prvoplasirana Loznica je u višku od sedam bodova u odnosu na Vranjance.

Pripreme za prolećni deo sezone počeće već 10. januara, a prvu utakmicu u nastavku šampionata Vranjanci će odigrati 4. februara u vranjskog Sportskoj hali, kada će im gostovati višestruki prvak Srbije Ekonomac iz Kragujevca.