Pobeda rukometašica vranjskog Feniksa za peto mesto

Rukometašice RSU Feniks u Vranju pobedile su na domaćem terenu Mladost iz Kuršumlije sa 32:25 (14:13), u utakmici 8. kola Prve regionalne lige Istok, Grupa A.

Vranjanke su u prvom poluvremenu imale prednost koja se kretala od dva do četiri gola razlike.

Gošće su krenule agresivnije u drugom poluvremenu, čak imale jedno vreme blagu prednosti (najveća je bila 16:18 u 38. minutu), ali Vranjanke zbijaju redove od 45. minuta i od tada je prednost sve više rasla kako se bližio finiš utakmice, da bi na kraju pobeda bila vrlo ubedljiva.

"Utakmica nije bila nimalo laka, ali slogom i borbenošću smo uspeli da prelomimo meč desetak minuta pre kraja.

Sonja Stanković i Mina Mitrović su bile standardno dobre, a na ovom meču je formu potvrdila Stefana Mitrović.

Kristina Nikolić je bila nestvarna, a u odbrani je blistala Doroteja Spasić.

Na golu je Miljana Stamenković bila prava "hobotnica", dok su Bojana Janjić i Teodora Spasić dale začin ovom trijumfu.

Čekamo još Martu Marinković da nam se vrati i Anastasiju Stanisavljević da "oslobodi" svoje znanje.

Naš drugi golman Andrijana Kostić je debitovala i želimo joj mnogo zajedničkih uspeha", navode iz Feniksa.

Kada je reč o listi strelaca Stefana Mitrović bila je najefikasnija u ekipi domaćina sa 10 golova, po 7 su postigle Mina Mitrović i Sonja Stanković, a 6 Kristina Nikolić.

Kod gošći su se istakle Iva Đorđević i Ana Šejić sa po 8 golova.

Rukometašice vranjskog Feniksa trenutno su pete na tabeli Prve regionalne lige Istok Grupa "A" sa šest bodova iz osam kola.

U narednom će gostovati osmoplasiranom Radanu u Lebanu koji ima samo 2 boda.