Novi trijumf FK Pčinje u Srpskoj ligi Istok, u Trgovištu pala Dubočica

Vranje - Fudbaleri Pčinje iz Trgovišta nastavili su sa dobrim igrama u Srpskoj ligi Istok i ostvarili trijumf od 3:2 (1:1) protiv leskovačke Dubočice na domaćem terenu, u utakmici 20. prvenstvenog kola.

Nije sve dobro krenulo po domaću ekipu, jer je Dubočica došla do ranog vođstva u 5. minutu utakmice.

Međutim, to nije mnogo uticalo na Pčinjane koji su sve vreme napadali, a iz takve igre centarhalf Aleksandar Velinović poravnao je u 28. minutu na 1:1.

To je bio i rezultat na poluvremenu.

Nizali su se napadi Pčinje u drugom delu igre, ali su do narednog gola izgledne prilike promašivali Anđelović i Vasilije Spasić.

Konačno, Nikola Z. Arsić sa dva lepa pogotka glavom zapečatio je sudbinu Leskovčana.

Posle igranja rukom jednog fudbalera Pčinje na samom kraju meča sudija je svirao penal, a najbolji strelac lige i napadač Dubočice Dušan Savić smanjio je na 3:2 i tako postavio konačan rezultat utakmice.

"Čestitke našim fudbalerima i stručnom štabu na pobedi.

Zahvaljujemo se navijačima na podršci", kratko su prokomentarisali iz FK Pčinja.

Ekipa iz Trgovišta sada je deveta na tabeli sa 24 boda i posle dobrih rezultata ovog proleća polako izlazi iz opasne zone.

Tim iz Trgovišta će u narednom kolu biti slobodan, a u 22. prvenstvenom meču ove sezone za dve sedmice dočekaće u Trgovištu sedmoplasiranu Jagodinu.