Nastavljena kriza Surduličana: Inđija - Radnik 2:1 VIDEO

Fudbaleri surduličkog Radnika poraženi su u Inđiji od istoimenog superligaša rezultatom 2:1 (1:1), u utakmici 5. kola šampionata Super lige Srbije.

Kriza Surduličana (samo jedna pobeda i četiri poraza u pet odigranih kola) nastavljena je pred oko 1.000 gledalaca u Inđiji, iako početak susreta to nije nagoveštavao.

Naime, u 16. minutu utakmice igrač domaćina Bjeličić, u želji da vrati loptu zadnjoj liniji svoje odbrane, asistirao je tek pridošlom pojačanju Radnika Milanu Makariću, koji je iz trka, sa desetak metara, smestio loptu u mrežu domaćina.

Inđija je bila nadmoćnija i propuštala prilike, a do izjednačenja je stigla posle prekida, u 33. minutu, nakon što je korner izveo Bosančić a Rogač bio najviši u skoku i udarcem glavom poravnao na 1:1.

Inđija je do kraja poluvremena imala više prilika, ali domaći fudbaleri nisu bili efikasni.

Trijumf od 2:1 doneo im je u 74. minutu igrač koji je u igru ušao sa klup, nedovoljno oporavljeni napadač Srđan Dimitrov, na asistenciju Milosavljeva.

Radnik je do kraja pružio bledu partiju, bez prilika za izjednačenje.

Surduličani su posle pet kola na dvanaestoj poziciji na tabeli Super lige sa samo tri boda.

Tešku situaciju komplikuje im raspored jer već u sledećem kolu dočekuju ekipu beogradskog Partizana.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca 1.000.

Sudija: Danilo Grujić - Niš, pomoćnici: Jovan Grujić - Niš i Darko Savović - Bačka Palanka. Četvrti sudija: Zoran Široki - Smederevo.

Strelci: Rogač 33', Dimitrov 74' - Inđija, Makarić 16' - Radnik.

Žuti kartoni: Milosavljev 21', Preković 41', Janjić 55', Bjeličić 56', Bosančić 73', Rajevac 85' - Inđija, Stanisavljević 45', Jokić 54', Pavlović 73' - Radnik.

Inđija: Preković 7, Dimitrijević 7, Bjeličić 7,5, Bosančić (K) 7,5, Milijan Ilić 7, Bastajić 7, Milan Janjić 7,5 (Dimitrov 70' 8), Rogač 7, Brana Ilić 7 (Rajevac 78' 7), Milosavljev 7,5 (Banjac 88'), Vidić 7,5. Trener: Srđan Blagojević.

Radnik: Ivan Kostić 6, Miroljub Kostić 6,5, Jokić 6, Stevanović 6,5 (K), Damnjanović 6 (Georgiev 34' 7), Makarić 7 (Dimitrić 60' 6,5), Danoski 6,5, Ristović 6 (Pavlović 46' 6,5), Đorđević 7, Kričak 6,5, Stanisavljević 7.
Trener: Slaviša Božičić.