Na pragu najvišeg ranga: Vranjski rukometaši prvi finalisti plej of-a Super B lige

Rukometaši Vranja 1957 prvi su finalisti plej of-a Super B lige Istok Zapad i boriće se za titulu i ulazak u Arkus Super ligu, najelitniji rukometni rang u Srbiji.

Vranjanci su i u drugoj utakmici polufinala plej of-a, ovog puta u gostima, sa 27:31 (14:12) pobedili kraljevačkog Metalca.

Sada čekaju protivnika u finalu, jer se drugi polufinalni duel još uvek igra (rezultat između Goč Merkura i Loznice u međusobnim susretima trenutno je 1:1 i odlučujući meč za ulazak u finale igraće se u hali Goča u Vrnjačkoj Banji).

Rukometaši Vranja odigrali su sjajnu utakmicu u Kraljevu i zasluženo došli do finala.

Na samom početku Metalac je delovao solidno, ali je Vranje vodilo sve negde do 9:10.

Usledio je nalet domaćina, koji je uspeo da obezbedi prednost pred odlazak na odmor - 14:12.

I u drugom poluvremenu Metalac je vodio sve do 16:13, kada je usledio pad u igri.

U 44. minutu Vranje je konsolidovalo svoje redove i prvi put povelo u drugom poluvremenu sa 20:21.

Od tog trenutka sve je bilo lakše za za vranjski tim, koji je rutinski priveo meč kraju.

Najefikasniji kod Vranjanaca bio je Marko Ivančević sa 9 golova, a kod domaćih Nemanja Aleksić sa 6.

Za igrača utakmice zasluženo je proglašen golman Vranja 1957 Mladen Šapanjević, koji je bio nepremostiva prepreka na golu Vranjanca.

Ukoliko Vranje u finalu bude igralo sa Goč Merkurom, tim iz Vrnjačke Banje imaće prednost domaćeg terena, dok bi protiv Loznice Vranjanci imali taj benefit.