Kalinić: Da pružimo sto odsto mogućnosti za novu pobedu

Posle pobede u prvom kolu nad ekipom Smedereva (3:1), vranjski Dinamo u nastavku šampionata Prve lige Srbije biće još jednom domaćin, ovog puta ekipi OFK Bačke, sa kojom je prošle godine delio megdan u superligaškom društvu.

Uroš Kalinić, šef stručnog štaba Dinama, izjavio je na konferenciji za medije u petak da njegove fudbalere očekuje teška i bitna utakmica.

- Moramo da damo 100 odsto sebe u tom susretu, od nas možete da očekujete borbenu i agresivnu utakmicu.

No, to je takođe i odlika igre našeg rivala, pa moramo biti oprezni.

Nama je ova utakmica kod kuće bitna, hoćemo tri dodatna boda.

Bačka je dosta promenila tim, poprilična su nepoznanica za nas.

Gledali smo njihov prethodni meč; vidimo da su mladi, poletni, brzi, igraju agresivno.

Ipak, spremni smo i očekujemo sva tri boda - rekao je Kalinić.

Golman Stefan Popović kazao je pred novinarima da ekipa Bačke, nakon pobede u prvom kolu, dolazi u Vranje sa dosta samopouzdanja.

- Međutim, ako uđemo u meč kao što smo ušli u drugo poluvreme utakmice sa Smederevom nećemo imati problma.

Sve zavisi od nas i smatram da se možemo nadati novim bodovima - kazao je golman Dinama.

Napadač Mladen Popović izjavio je da dobro poznaje ekipu Bačke i njenogog trenera.

- S druge strane, mi smo jedan od glavnih konkurenata u ligi za ulazak u viši rang, malo nam treba vremena da se novi fudbaleri uigraju, ali se nadam da ćemo uspeti da ostvarimo pobedu koja bi nam mnogo značila pre svega u psihološkom smislu - rekao je špic Dinama.

Utakmica između Dinama i OFK Bačke na Stadionu Jumko u Vranju počeće u subotu od 17.30 časova.

SKOR

Dinamo je prošle sezone nastupajući u Super ligi Srbije najpre odigrao nerešeno sa OFK Bačkom kao domaćin, na Gradskom stadionu u Surdulici u oktobru 2018. Potom su u martu 2019. Vranjanci doživeli katastrofu izgubivši na gostovanju u Bačkoj Palanci sa 5:1. No, u utakmici plej-aut faze koja je bila presudna za ulazak Dinama u baraž Vranjanci su u maju trijumfovali golom Dimitrova na gostovanju OFk Bačkoj (0:1).