Hančani bez šanse u Trgovištu: Pčinja - Morava 4:0

Vranje - Fudbaleri Pčinje savladali su hansku Moravu sa 4:0 na domaćem terenu u Trgovištu, u utakmici 13. kola Srpske lige Istok.

Pčinjane je u vođstvo od 1:0 doveo kapiten Milan Tasić u 16. minutu, što je bio i rezultat na poluvremenu.

Potom je u drugom delu susreta sa dva pogotka, u 53. i 63. minutu, prednost Pčinje utrostručio Bojan Đorđević, da bi sudbinu Hančana četvrtim golom na utakmici zapečatio Marjan Petrović u 86. minutu susreta.

Tim iz Trgovišta, prošlogodišnji prvak Zone Jug i novi srpskoligaš, i dalje ne stoji sjajno na tabeli.

Sada su dvanaesti na tabeli Srpske lige Istok sa 16 bodova, ali ih od šeste pozicije na kojoj se nalazi Rembas deli svega četiri boda.

Morava je šesnaesta u ligi u kojoj se takmiči dvadeset klubova sa 10 bodova.

Pčinjani će u narednom kolu imati šansu da dodatno poprave pozicju na tabeli jer će gostovati pretposlednjem OFK Topličaninu (koji ima samo 5 bodova), dok će Morava u Vladičinom Hanu dočekati osmoplasirani Trstenik PPT.